ברוכים הבאים לפדרציה היהודית של ניו-הייבן רבתי

 

הפדרציה היהודית של ניו-הייבן רבתי היא חלק מארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, המונה כ-147 פדרציות וכ-300 קהילות מרושתות. יחדיו, מגייסות הפדרציות מעל ל-2 מיליארד דולרים כל שנה. כספי התרומות משמשים לתמיכה בקהילות היהודיות המקומיות (ניו-הייבן רבתי במקרה זה) כמו גם לתמיכה בישראל וביהודים בעולם כולו.

 

בישראל, מתמקדת הפדרציה שלנו באזור עפולה-גלבוע. יחד עם 11 פדרציות נוספות מאזור דרום ניו-אינגלנד ובאמצעות הסוכנות היהודית לארץ ישראל תומכת הפרדציה בשירותים לקהילה.  בנוסף, מעצם הכספים המועברים לסוכנות היהודית, תומכת הפדרציה שלנו באולפנים, פרוייקטי דיור ושיכון עולים, שירותים לחיילים בודדים, ותמיכה סוציאלית והומניטארית לנפגעי פעולות טרור. 

 

באמצעות ארגון "הג'וינט האמריקאי" (American Joint Distribution Committee - JDC) אנו פעילים במעל ל-70 מדינות ברחבי העולם. אנו מסייעים באזורים מוכי אסון ומגישים סיוע לקהילות יהודיות במצוקה. אנו גם מצילים קהילות על סף הכחדה בכך שאנו עוזרים ליהודים לגלות מחדש את הקשר שלהם ליהדות ומשקיעים בטיפוח מנהיגות מקומית. 

 

מירב התרומות שאנו מגייסים מופנה לחיזוק הקהילה המקומית באזור ניו-הייבן רבתי. אנו מסבסדים את עלות החינוך בבתי הספר היהודים הפרטיים, מספקים תמיכה סוציאלית למשפחות במצוקה, מממנים שירותים לקשישים, מסבסדים את עלות קייטנות הקיץ היהודיות, תומכים בארגוני סטודנטים מקומיים מרשת "הילל", תומכים בארגוני נוער יהודיים, מסבסדים טיולים מאורגנים מטעם "מסע" ו"תגלית" של צעירים לישראל, ומספקים מגוון נרחב של שירותי תרבות ופנאי לקהילה דרך המרכז הקהילתי שלנו, הלא הוא הג'י-סי-סי (JCC).

 

מלבד גיוס וחלוקת כספי תרומות, הפדרציה מספקת תמיכה מנהלתית וארגונית לקהילה, לרבות תכנון קהילתי. הפדרציה גם מיצגת את צרכי הקהילה היהודית מול גופים ממשלתיים ומסייעת בהפנית תקציבים לארגוני הקהילה.

 

הפעילות שלנו בניו-הייבן רבתי מתאפשרת בזכות מאות מתנדבים ואלפי תורמים, שביחד מגייסים מעל 2.5 מליון דולרים כל שנה. התומכים שלנו הם דתיים, חילונים, צעירים, מבוגרים, אמריקאים, וישראלים. המשותף לכולם היא המודעות הקהילתית, תחושת האיכפתיות והחיבור ליהודים באשר הם, וההבנה שריכוז משאבים ותכנון תוך שיתוף פעולה הם קריטיים לעתידה של קהילה משגשגת.

 

למידע נוסף בשפה העברית, נא כתבו לנורית nkohl@jewishnewhaven.org

לתרומות, נא הקליקו כאן click here

לקבלת ספרי-ילדים חינם מספרית פיג'מה, הקליקו כאן click here

לאתר של הג'י-סי-סי (JCC) נא הקליקו כאן click here

ללוח השנה הקהילתי שלנו נא הקליקו כאן click here

UPCOMING EVENTS

Dec

04

PJ Library Chanukah Party At The JCC

Beckerman Lender Jewish Community Center 360 Amity Road
Woodbridge, CT 06525

Jan

16

MLK Day at Camp

Camp Laurelwood 463 Summer Hill Rd.
Madison, CT 06443

Jan

19

A Jewish Cuban Journey with PJ Library

Beckerman Lender Jewish Community Center 360 Amity Road
Woodbridge, CT 06525